Aktualności

Wygrana w 12 kolejce.

• autor: mati19911703, 2012-11-11 16:49

Górnik Wierzbinek - SRW Łuczywno 7-2 (4-1)

Bramki : Rafał Kujawa( '3) , Mateusz Wojciechowski ('14) , Michał Matuszak ('17)  , Sebastian Tomczyk ('34) Emil Szymański ('62) 2x Damian Murawiak ( '70, ' 88)

Skład: Marcin Murawiak,- Bartłomiej Sikorski(55’Michał Grygorcewicz), Michał Matuszak, Patryk Mańkowski, Kamil Zieliński,- Michał Pilewski, Emil Szymański, Rafał Kujawa, Michał Świderski(70’Krystian Wojciechowski),- Mateusz Wojciechowski(65’Robert Bąkowski), Sebastian Tomczyk(55’Damian Murawiak).

W  12 kolejce piłkarzom z Wierzbinka przyszło się zmierzyć z bardzo niewygodnym przeciwnikiem jakim jest SRW Łuczywno, mimo że zespół z Łuczywna zajmuje miejsce w środku tabeli to wszyscy obawiali się tego meczu. Zawodnicy z Łuczywna ruszyli od początku meczu do ataku, lecz to w 4’ po podaniu Sebastiana Tomczyka bramkę zdobywa Rafał Kujawa i gospodarze obejmują prowadzenie 1-0. Goście nie załamali się straconą bramką i w 10’ po wykorzystanym rzucie karnym doprowadzają do wyrównania 1-1, nie cieszyli się jednak z tej bramki długo bowiem 4 minuty później w polu karnym faulowany jest Rafał Kujawa a rzut karny pewnie wykorzystuję Mateusz Wojciechowski 2-1. W 17’ było już 3-1, rzut rożny wykonywał Sebastian Tomczyk a piłkę do bramki głową skierował Michał Matuszak. Od tego momentu inicjatywę przejęli już nasi zawodnicy coraz częściej goszcząc pod bramką gości. W 34’ dwójkową akcję przeprowadzili napastnicy Górnika, Mateusz Wojciechowski podał piłkę do Sebastiana Tomczyka, który pokonał bramkarza rywali 4-1. Mimo kilku ciekawych akcji wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Na początku drugiej połowy goście znów spróbowali podjąć walkę lecz nic z tego nie wyszło, to piłkarze Górnika byli dominującą drużyną i stwarzali sobie kolejne sytuacje. W 62’ piłkę głową strąca chwilę wcześniej wprowadzony Damian Murawiak, dopada do niej Emil Szymański i w dziecinny sposób lobując bramkarza podwyższa prowadzenie gospodarzy 5-1. Górnik nie zwalniał tempa i był nadal głodny bramek piłka po strzale Rafał Kujawy uderza w słupek, w kolejnej sytuacji po strzale głową Michał Matuszak piłka przelatuję nad poprzeczką. W końcu w 70’ piłkę zagrywa Michał Pilewski przyjmuje ją i przerzuca nad bezradnie interweniującym bramkarzem Mateusz Wojciechowski a strzałem głową do pustej bramki kieruję ją Damian Murawiak 6-1. Goście wykorzystali rozluźnienie gospodarzy i zdobyli drugą bramkę 6-2. Gra w końcówce uspokoiła się lecz w 88’ Górnik przeprowadza kontrę w której Michał Pilewski podaje do Damiana Murawiaka, ten w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi 7-2.

Passa Górnika trwa dalej! Liderów z Wierzbinka czeka jeszcze ostatnie w tej rundzie spotkanie w którym będą podejmować Spartę Barłogi.