Aktualności

Lider po pierwszej części sezonu!

• autor: mati19911703, 2012-11-18 22:41

GÓRNIK WIERZBINEK - SPARTA BARŁOGI 6-0

Bramki: 2 x Sebastian Tomczyk  '17 i '22,  Rafał Kujawa '39 , Artur Krzemiński '49 , Damian Murawiak  '70,  Michał Matuszak '89.

Skład: Dariusz Chrzanowski,- Bartłomiej Sikorski(46’ Artur Krzemiński), Michał Matuszak, Patryk Mańkowski, Kamil Zieliński,- Michał Pilewski, Emil Szymański(46’ Bartosz Pawikowski), Rafał Kujawa, Michał Świderski(65’Mateusz Świderski),- Mateusz Wojciechowski, Sebastian Tomczyk(55‘ Damian Murawiak)

W 13 kolejce kończącej rundę jesienną konińskiej klasy-b Górnik Wierzbinek podejmował Spartę Barłogi. Już wcześniej zawodnicy z Wierzbinka zapewnili sobie „tytuł” Mistrza Jesieni a meczem ze Spartą chcieli udowodnić, że na to zasługują. Od samego początku meczu to właśnie Górnik był dominującą drużyną co chwilę goszcząc w polu karnym rywala i stwarzał coraz to większe zagrożenie. W 17’ Mateusz Wojciechowski oddaję strzał z przed pola karnego, bramkarz wybija piłkę przed siebie, dopada do niej Sebastian Tomczyk i efektownym strzałem piętą pokonuje bezradnego bramkarza 1-0. 5 minut później ten sam zawodnik po podaniu Michała Matuszaka podwyższa wynik spotkania lobując bramkarza 2-0. Kolejne minuty to nadal zmasowane ataki Górnika. W 39’ dwójkowa akcja Mateusza Wojciechowskiego i Rafała Kujawy. Rafał uderza z okolic szesnastego metra (umieszczając piłkę miedzy spojeniem słupka i poprzeczki) zdobywa bramkę typu „stadiony świata”, była to najładniejsza bramka jaką zawodnicy Górnika zdobyli w tej rundzie i gdyby FIFA nie zamknęła listy nominowanych do najładniejszej bramki 2012 roku to właśnie trafienie Rafała śmiało mogłoby się tam znaleźć 3-0. Pod koniec pierwszej połowy goście mieli swoją szansę na zdobycie gola, lecz piłka minimalnie mija słupek bramki strzeżonej przez Darka Chrzanowskiego. Wynik do końca pierwszej połowy nie ulega zmianie. Od początku drugiej połowy gospodarze nie zwalniali tempa. W 49’ fantastycznym zagraniem popisał się Bartosz Pawikowski po czym Artur Krzemiński w sytuacji sam na sam zdobywa bramkę 4-0. Po tej bramce to goście przejęli inicjatywę coraz groźniej zagrażając bramce Górnika, po jednej z takich akcji piłka trafia w słupek. W 70’ po kontrze piłkę zagrywa Rafał Kujawa przejmuje ją Damian Murawiak i zdobywa bramkę 5-0. Do końca spotkania gospodarze kontrolowali przebieg spotkania a w 89’ po dośrodkowaniu Rafała Kujawy wynik spotkania ustala Michał Matuszak 6-0.

Piłkarze Górnika w rundzie jesiennej wygrali 11 spotkań ulegając tylko raz Warcie Pyzdry „aż” 0-1, są również najbardziej bramkostrzelną drużyna w lidze zdobywają 62 bramki i tracąc tylko 16. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy z zaangażowaniem przepracują przerwę zimową aby na wiosnę potwierdzić swą dominację w lidze.